ОТРУТА СТАРОЇ ІМПЕРІЇЇ
![Зображення](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhX6F8uFhsap2taHbyfZ8-1vpIxfzo8TKPaVdtG2Y64GoRaDRq5LCLD_bay1ohFeMcOrhvoJEgk6Ug4a0o7ih0N09gLDT2GD-zMNSezvr9oW9qxqn7arEK-TEKnJ1Uv9DcAF2GOHLkUNHI/s400/19378819_303.jpg)
Або трохи про мутантів, орлів і Змія-Горинича Колись, пізнього Середньовіччя, а подекуди й донині, мандрівні циркачі та інший бродячий люд полюбляв заробляти на демонстрації різного роду відхилень від норми – у людей, тварин тощо. За відносно скромну плату публіку запрошували оглянути, приміром, волохату жінку, маленького чоловічка – ліліпута, телицю з шістьома ногами, курку з двома головами… Або навпаки – гіганта з одним оком, такого собі натурального циклопа. Коли «відхилень» бракувало, то заради заробітку їх фальшували. Наприклад, цілком симпатичну жінку обклеювали тонко вичиненою шкурою кози чи вівці. І атракціон готовий: волохата жінка! Можливість оглянути незвичну істоту приваблювало багато людей. Телевізорів тоді не було. Розваги можна було перелічити на пальцях: ну, побитися в шинку, помилуватися, як вішають розбійника, послухати оповідки мандрівного ченця… Та й усе, мабуть. На сучасній науковій мові істот з відхиленнями часто називають мутантами.